Zákazník: nepřihlášen   Zaregistrovat se

Helemese

Jsme poměrně mladá kapela, narodili jsme se zjara 2007 v Kyjově, ale plod Helemese zrál již delší dobu na cestě z Prahy přes Olomouc. Touto cestou se totiž vydal náš akordeonista Jirka Hilčer. Říkáme proto, že jsme formálně z Kyjova a neformálně odevšad.
Kapela hraje v současné době v tomto složení: Jirka Hilčer - akordeon, zpěv, kazu; Gregor - kytara, zpěv; Kajča Cork - zpěv, kytara, kazu, perkuse, …; Káťa Klechová – housle; Pavel Začal – bicí; Pavel Krist – baskytara (který vystřídal odešedšího basáka Lukáše Palečka).

Styl naší muziky se vzpřičuje jednoznačnému označení, protože se v něm míchá řada různých vlivů. Říkáme, že hrajeme trash-folk (combat-folk, metal-folk, folk-fight) neboli rychlý a energií nabitý folk, někdy taky šraml-šanson neboli nástrojově barevnou a srdcem zahranou muziku bez přehnaných virtuozních výkonů a složitostí. Každopádně má naše hudba koule a kromě rychlých písní, které srší energií a svádí k tanci, hrajeme i skladby pomalé a teskné. Poznávacím znamením a jednotícím prvkem naší muziky je akordeon.

Helemese


Zpět na hudební skupiny

Kontakty

Marek Jedlička - Hudební nástroje
Masarykovo náměstí 22
695 01 Hodonín

Tel/fax518 353 816
(prodejna)
604 700 500
(E-shop)
Mobil602 738 120
(Jaroslav Jedlička)
602 746 809
(Marek Jedlička)

E-mail: info@jedlickamusic.cz

Facebook

Novinky do e-mailu


Naakup