Zákazník: nepřihlášen   Zaregistrovat se

Žadovjáci

www.zadovjaci.cz

Slovácká krojovaná dechová hudba

Na úpatí jihomoravských Chřibů, v samém centru kyjovského Dolňácka se v údolí mezi vinohrady nachází obec Žádovice, ve které se téměř před půlstoletím - konkrétně v roce 1955 poprvé rozezpívaly hudební nástroje muziky, která nese název " Ž A D O V J Á C I ".

Za těch padesát let se za notovými pulty vystřídala celá řada vynikajících muzikantů, z nichž mnozí našli později uplatnění v profesionálních hudebních tělesech a díky umělecké spolupráci s celou řadou hudebních skladatelů a špičkových muzikantů se Žadovjáci brzy zařadili mezi přední amatérské dechové orchestry nejen svého regionu, ale celé republiky. Kvality této muziky byly zúročeny vítězstvím v celostátní soutěži "O zlatou křídlovku" které získala v Českých Budějovicích již v roce 1978.

Žadovjáci vstoupili do podvědomí příznivců dechovky i díky rozhlasovým a televizním pořadům, gramofonovým deskám a později CD kompaktům, z nichž poslední nese název "Melodie lásky". V jejich bohatém repertoáru se objevují nejen skladby regionálních skladatelů včetně vlastní umělecké tvorby, ale i díla klasiků - a to nejen dechové hudby, stejně jako melodie v moderním tanečním a swingovém rytmu či hudba církevní.

Zvykoslovné akce, plesy, výstavy vín, koncerty, přehlídky a festivaly - tam všude se můžete se Žadovjáky někdy setkat. Současným kapelníkem i uměleckým vedoucím je Ladislav Svoboda, sólisty Lenka Králová, Olga Baričičová, František Sukop a Miroslav Surka st.

Potlesk nadšených diváků a posluchačů nejen u nás, ale i v celé řadě evropských zemích, včetně severošpanělské Asturie je největší odměnou pro muzikanty i zpěváky, kteří se spojením citu a muzikálnosti moravských Slováků snaží vždy a všude reprezentovat folklórní bohatství oblasti, ze které pocházejí.

Zpět na hudební skupiny

Kontakty

Marek Jedlička - Hudební nástroje
Masarykovo náměstí 22
695 01 Hodonín

Tel/fax518 353 816
(prodejna)
604 700 500
(E-shop)
Mobil602 738 120
(Jaroslav Jedlička)
602 746 809
(Marek Jedlička)

E-mail: info@jedlickamusic.cz

Facebook

Novinky do e-mailu


Naakup