Zákazník: nepřihlášen   Zaregistrovat se

Úvod Literatura Noty pro kytaru

Rocková kytara III. díl + CD

Dostupnost:
Na dotaz

239 Kč    ks 

Autor: Vítězslav Štefl

Třetí, dlouho očekávaná, výuková publikace Vítězslava Štefla je již v tuto chvíli, stejně jako předchozí díly, bestsellerem v kytarovém žánru.

V tomto díle je předložena další, svým zaměřením zcela unikátní rovina pojetí rockové kytary jako takové. Na rozdíl od převládajícího zaměření obou předchozích publikací se tento díl věnuje doprovodu. Doprovodná hra je fenomén, který za celou historii rockové, potažmo elektrické kytary prošel značným, mnohdy nevyrovnaným vývojem.

Různá hudební literatura se doprovodnou kytarou zabývala (pokud vůbec) jen ve zcela minimální míře. Nanejvýš šlo o to, že k úvodu nějakého notového sešitu se sólovými postupy apod. se uvedlo pár akordových značek, víceméně sloužící pro vysvětlení doprovodu k hlavní náplni oné tiskoviny.

Právě proto se jedná v případě Rockové kytary III. o zcela vyjímečnou záležitost!

Právě tato učebnice přináší komplexní pohled na doprovodnou hru a její výuku a vývoj z hlediska rockového kytaristy, kde slovo rock je míněno v co nejširším pojetí významu. Vše je pojato tak, jako v minulých dílech.

Součástí publikace jsou i zcela ojedinělé výukové postupy, sloužící ke skloubení doprovodu a sóla v osobě jednoho interpreta, řadová cvičení a většina příkladů jsou pojata ve znění s ostatními nástroji, takže zní jakoby celá kapela (čili ne jen s odklepaným rytmem a přiklepávající hi-hatou), u souhrnných cvičení jsou verze s kytarou a poté i bez kytary atd., výjimečných záležitostí je zde prostě celá řada.

Vítězslav Štefl k celé problematice přistupuje nejen s veškerou úctou k muzice, ale také k muzikantům - tedy i k vám všem.

Učebnice obsahuje:

- CD
- Doprovod (zopakování hudební notace, doprovod, doprovod-sólo)
- Akordy (co je to akord, kvintakord, terciový systém, typové stupnice, intervaly, akordová část, tabulka vzájemného vztahu intervalů a akordů)
- Teorie riffů
- Bonusy, dodatky (bonusy k oddílu Doprovod, bonusy k oddílu Akordy)
- Nejvýznamnější desky
- Galerie historicky proslulých aparátů
- Marshall
- Galerie historicky nejslavnějších kytar
- Galerie historicky nejslavnějších krabiček
- Jak zapojit efekty
- Nejvýznamnější doprovodní kytaristé v historii rockové kytary

Kontakty

Jaroslav Jedlička - Hudební nástroje
Masarykovo náměstí 22
695 01 Hodonín

Tel/fax518 353 816
(prodejna)
604 700 500
(E-shop)
Mobil602 738 120
(Jaroslav Jedlička)
602 746 809
(Marek Jedlička)

E-mail: info@jedlickamusic.cz

Facebook

Novinky do e-mailu


Naakup