Zákazník: nepřihlášen   Zaregistrovat se

Úvod Kytary Efekty a multiefekty Na elektrickou kytaru Ostatní

Tech 21 Double Drive 3X

Dostupnost:
Na skladě

3 890 Kč    ks 

Kytarový efektový pedál typu Overdrive / Distortion.
Tech 21 Double Drive 3X
Pedál je vybaven dvojicí obvodů, jejichž zvuk si za vzor bere lampové zesilovače třídy A a třídy A / B. Přední panel nabízí ovládací prvky pro nastavení úrovně výstupní hlasitosti (Level), třípásmový ekvalizér a samostatný Drive potenciometr pro zkreslení modelované podle zesilovačů třídy A a třídy A / B. Samozřejmostí je i samostatné spínání pro každý z těchto módů zvlášť, tak společné spínání pro oba najednou.
Efekt se napájí pomocí 9V baterie nebo 9V adaptéru (center negative), který není součástí balení. Pedál je vybaven true bypass spínáním.

Jak to vypadá
Double Drive 3X je vlastně tříkanálový distortion, který pracuje na principu simulace zkreslení v předzesilovači a koncovém stupni a simuluje lampové zesilovače třídy A a třídy AB. Je nástupcem jednokanálového Double Drive Original, který se přestal vyrábět. Tmavě modrá krabice je vyrobena, jak je zvykem, z bytelného plechu, ze spodu je gumová podložka a plastová záslepka na baterii. Na horní straně najdeme tři kovové tiché spínače a šest otočných ovladačů. Zleva doprava to jsou: Drive A, Drive A/B, Bass, Middle, Treble a Level. Zadní strana nepřekvapí: input, output a vstup pro adaptér, který není součástí dodávky. Součástí nebyla ani 9V baterie, kterou lze efekt také napájet. Vstupní obvod má impedanci 1 M?, stejně jako lampové zesilovače. Výstup je nízkoimpedanční, takže nemusíte řešit dlouhé kabely.

Co to dělá
Double Drive umí v zásadě tři věci: nabízí funkci booster, tedy hlasitostní skok bez zkreslení, a to až o 10 dB (což je opravdu dost), dále nabízí zkreslení charakteristické pro zesilovače pracující ve třídě A, jako příklad uvádějí VOX AC-30 (chudák VOX AC třicítka, toho si bere do huby bez servítku úplně každý...), a naposled zkreslení charakteristické pro zesilovače pracující ve třídě AB (tady se ohánějí Fenderem a Marshallem). Zkreslení zesilovačů třídy A je bohaté na liché harmonické, naopak zesilovače třídy AB produkují spíše sudé harmonické. Korekce jsou aktivní, na což nemusíme být úplně zvyklí, a přispívají značnou měrou k celkovému zkreslení. Co je zajímavé, vlastní nastavení si můžeme uložit do tří pamětí, které jsou prezentovány třemi přepínači. Stačí po nakroucení světoborného nastavení dvakrát zmáčknout požadovaný přepínač a je to. Zkreslení můžeme použít jedno nebo druhé, můžeme je ale také kombinovat. Signále teče z Drive A do Drive AB, takže kombinací dosáhnete opravdu rozzuřeného úlu. Říkají tomu kaskádování. Já říkám šílenství.

Jak to dělá
Zkreslení má typickou barvu pro produkty Tech21 NYC. Nemůžeme sice využít výhod přímého zapojení do PA nebo záznamového zařízení, ale máme tu zase možnost ukládání tří různých zvuků na jednom pedále. Kombinací je mnoho, nevím, zda jsou všechny použitelné, myslím, že záleží dost na kytaře a aparátu. Obecně bych doporučil, poněkud v rozporu s mottem výrobku, všeho trochu méně. Tím, že jsou korekce aktivní, přidávají další decibely do cesty, a na to je třeba myslet při nastavování Drive. Poznámka na okraj: na stránkách Tech21 vysvětluje zakladatel, dnes prezident Tech21 NYC, B. Andrew Barta, jak se to má s True Bypassem. Velmi zajímavý článek!

Info:
Tech 21 NYC Double Drive 3X je distortion pedál se třemi paměťmi pro uživatelské nebo tovární nastavení. Analogové zařízení simuluje zkreslení lampových zesilovačů pracujících ve třídě A nebo třídě AB. Oba typy zkreslení je možno kombinovat.

Technická specifikace:
zpracování signálu: analog
typ efektu: distortion
počet typů: 2
počet presetů továrních/uživatelských: 3/3
napájení: adaptér/baterie (adaptér není součástí balení)
konstrukce (kov/plast): kov
ovladače: 3x přepínače, 6x otočný ovladač
true bypass: ano, aktivní

Kontakty

Marek Jedlička - Hudební nástroje
Masarykovo náměstí 22
695 01 Hodonín

Tel/fax518 353 816
(prodejna)
604 700 500
(E-shop)
Mobil602 738 120
(Jaroslav Jedlička)
602 746 809
(Marek Jedlička)

E-mail: info@jedlickamusic.cz

Facebook

Novinky do e-mailu


Naakup